Tragiczny wypadek Ambulansu z West Midlands

Niestety stało się. Jak pisałem kilka miesięcy temu w artykule https://ratmednawyspach.blog/2019/04/03/jazda-na-sygnale-w-wielkiej-brytanii/ pod względem wypadków ambulansów w których zostaje ktoś poważnie ranny lub ginie brytyjskie ratownictwo medyczne ma dużo lepsze statystyki niż Polskie. Tym razem jednak doszło do tragedii na brytyjskiej ziemi.

Niestety wczoraj w środowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ambulans Fiat Ducato należący do West Midlands Ambulance Service (WMAS) z trzema członkami załogi na pokładzie (dwóch regularnych członków załogi + studentka ratownictwa medycznego) zderzył się z samochodem BMW.
W wyniku zderzenia ambulans przewraca się.
Największych obrażeń doznaje studentka ratownictwa medycznego 31 letnia Tammy Minshall. Zostaje ona przewieziona śmigłowcem do centrum urazowego, gdzie pomimo wysiłku personelu nie udaje się jej uratować, obrażenia są zbyt rozległe.

Jest to pierwszy tak poważny ambulansu ratunkowego w Wielkiej Brytanii od wielu lat. Wstrząsnął on środowiskiem ratowniczym. Już w godzinach porannych rzecznik prasowy WMAS poinformował , że opieką psychologiczną zostali objęci wszyscy ratownicy pracujący na miejscu, oraz rodzina i bliscy zmarłej. O wypadku głośno jest w mediach zarówno ogólnokrajowych jak i regionalnych.
Dzień ten zapisze się na pewno jako jeden z czarniejszych dni w historii ratownictwa medycznego na wyspach.

Przyczyny wypadku będzie ustalała specjalna komisja. Za kilka tygodni będzie przedstawiony specjalny raport na temat przyczyn wypadku, oraz czy tej tragedii dało się uniknąć.

Spoczywaj w spokoju Tammy, oby takich wypadków jak ten było wszędzie jak najmniej.

Informacja WMAS

W Wielu mediach można znaleźć szczegółowe zdjęcia z miejsca wypadku https://metro.co.uk/2019/07/04/paramedic-31-dead-ambulance-flips-crash-bmw-10112037/ †

Dzisiaj 25/07/2019 w upalne czwartkowe popołudnie odbył się pogrzeb Tammy w ostatniej drodze towarzyszyło jej wielu kolegów ze studiów oraz pogotowia ratunkowego którzy tłumnie zgromadzili się na cmentarzu.

https://www.bbc.com/news/uk-england-stoke-staffordshire-49115538

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: